Změna vzhledu: standard, oranž; Přidat návrh barev

 
Barvínek, Podomí 155 683 04, Drnovice
IČO : 45659648
info@barvinek.net
TDP
MENU  Kalendář akcí
  Fotogalerie
  Srub

  Pro dárce
  Vzkazovník
Novinky na mail
Novinky na stránkách přímo na váš e-mail. Stačí se zaregistrovat!


Barvičky
Přejete si, abychom vám posílali náš zpravodaj  e-mailem?
Zadejte svoji emailovou adresu pro zařazení do databáze:Statistiky
E-mail
Přihlášení>>>

Bohužel, při přechodu našeho poskytovatele na jiný systém, byla omezena možnost přihlašovat se do mailu přímo z našich stránek.Třeba tuto mouchu časem odstraní.
Podporují nás

V roce 2011 nás podporovala Nadace Tři brány


Webové stránky byly upraveny díky finančí podpoře Nadace AUXILIA.


Projekt Barvínek pro děti a mládež


Zdravý mikroregion Drahanská vrchovina


Barvínek je zapojen do projektu Síť environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Jihomoravském kraji, který je financován Evropským sociálním fondem a rozpočtem ČR http://evvojmk.net


 Historie
Založení občanského sdružení iniciovala v březnu 1997 RNDr. Dáša Zouharová. Čerpala přitom ze zkušeností, které měla z dlouholeté spolupráce s brněnským občanským sdružením Rezekvítek a Domem ekologické výchovy Lipka. Oslovila pedagogické i správní zaměstnance Základní školy v Podomí, maminky na mateřské dovolené a několik dalších lidiček, o nichž byla přesvědčena, že mají rádi rodný kraj a nebude jim na obtíž organizování akcí podporujících pospolitost dětí, mládeže i dospělých. Na ustavující valné hromadě se 24. března 1997 sešlo 12 nadšenců různých profesí a zájmů. Pozvání přijal i významný podomský rodák univerzitní profesor MUDr. Ervín Černý – Křetínský, DrSc., zakladatel vědní disciplíny historická geografie, který byl založením sdružení přímo nadšen. Na prvním sněmu v květnu téhož roku byl zvolen čestným členem sdružení. Název Barvínek symbolicky vyjadřuje úctu členů k jeho životu a dílu.

Ptáte-li se, proč právě Barvínek, pak vězte, že tato nenápadná rostlina si libuje na stanovištích bohatých živinami. Proto se jí daří právě v okolí zaniklých středověkých osad. Pomocí nalezišť barvínku vyhledávají archeologové i stará opuštěná sídliště, která se časem změnila v zalesněný porost. Také profesor Černý nacházel některé zaniklé středověké vesnice podle barvínku, zřejmě právě proto nazval sbírku veršovaných povídek a zkazek z Vyškovska a Blanenska Zelený barvínek.

Členové našeho občanského sdružení se snaží navázat na odkaz profesora Černého, který vyjádřil mottem sbírky Zelený barvínek:

„Má vesničko, všemi kořeny jsi zarostlá ve mně. Tvou budoucnost vidím v dětech, minulost čtu z polí, luk a lesů ...“
© Barvinek 2005-2008, designed and created by Zouhar.