Změna vzhledu: standard, oranž; Přidat návrh barev

 
Barvínek, Podomí 155 683 04, Drnovice
IČO : 45659648
info@barvinek.net
TDP
MENU  Kalendář akcí
  Fotogalerie
  Srub

  Pro dárce
  Vzkazovník
Novinky na mail
Novinky na stránkách přímo na váš e-mail. Stačí se zaregistrovat!


Barvičky
Přejete si, abychom vám posílali náš zpravodaj  e-mailem?
Zadejte svoji emailovou adresu pro zařazení do databáze:Statistiky
E-mail
Přihlášení>>>

Bohužel, při přechodu našeho poskytovatele na jiný systém, byla omezena možnost přihlašovat se do mailu přímo z našich stránek.Třeba tuto mouchu časem odstraní.
Podporují nás

V roce 2011 nás podporovala Nadace Tři brány


Webové stránky byly upraveny díky finančí podpoře Nadace AUXILIA.


Projekt Barvínek pro děti a mládež


Zdravý mikroregion Drahanská vrchovina


Barvínek je zapojen do projektu Síť environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Jihomoravském kraji, který je financován Evropským sociálním fondem a rozpočtem ČR http://evvojmk.net


Adventní víkend
15/12/2009 16:06:36  
Od pátku 11.12. do neděle 13.12. 2009 se sešlo 48 dětí a na dvě desítky dospělých Barvínků i Nebarvínků, aby společně prožili Vánoce ve škole. Krásně zasněženě vyzdobená, vůní jehličí, perníčků i vánoček provoněná škola jim poskytla útulné prostředí. Kromě účastníků víkendovky pohostila v sobotu také další spousty návštěvníků z řad žactva a široké veřejnosti na odpoledních adventních dílnách. Každý si tu mohl vyrobit celou řadu krásných výrobků dle vlastního výběru a nasát tu správnou vánoční atmosféru. V podvečer se pak zaplnila tělocvična diváky k tradičnímu vystoupení žáků naší školy. Jeho hlavní částí bylo tentokráte divadelní představení Rub a Líc, které s žáky 9. ročníku secvičil samotný autor, krásenský pan farář Jan Plodr. Opomenout však nelze ani roztomilé vystoupení děvčátek z tanečního kroužku a obdivuhodné výkony našich malých virtuózů.
Tím ale víkendovka nekončila. Velmi emotivní byl také pohled na večerní průvod koledníků, kteří se v kožíšcích, vlňácích a dalších starodávných krojích vydali s housličkami a kytarou obcí. V čele průvodu skotačila lucerničkami osvětlená drobotina. „Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce!“ zaznělo z jejich úst před mnoha podomskými domy poté, co dozněly tóny známých českých koled a děti předaly malý keramický dáreček jejich obyvatelům.
Mezitím se škola úplně vylidnila a koledníky po jejich návratu přivítal slavnostně prostřený stůl. „Jú“, „jé“, užaslé dětské oči se upíraly k bohaté štědrovečerní tabuli a odrážely se v nich plamínky svíček, které spoře osvětlovaly setmělou školní jídelnu. V této nádherné atmosféře si na tradiční rybě pochutnalo 92 dětí a dospělých. Potom ještě neodmyslitelné obdarování u stromečku – děti si vzájemně předaly dárečky (kromě jiného všichni dostali i několik sladkých dárečků od tradičního barvínkovského sponzora, kterému - a nejen jemu - touto cestou děkujeme za dlouholetou spolupráci) a se zbytkem večera si každý hospodařil po svém. Někteří se sesedli se vestibulu u klavíru s kytarami, flétnami a dalšími hudebními nástroji a jejich zpěv zněl školou dlouho do noci, jiní dali přednost aktivní zábavě s míčem v tělocvičně, někdo dal přednost komornějšímu prostředí a debatoval v jídelně či některé ze tříd, a těm nejmenším ke štěstí postačily jen prostorné školní chodby. V neděli dopoledne děti odnesly do lesa vlastnoručně vyrobená lojová krmítka a sněhová nadílka byla tou nejkrásnější tečkou za báječným společným víkendem. Už teď se těšíme na příště.
http://picasaweb.google.cz/fotogaleriecube/Koledovani_09_Podomi?feat=directlink


© Barvinek 2005-2008, designed and created by Zouhar.